Drewbet kostka brukowa.

Konserwacja kostki brukowej.

Konserwacja kostki brukowej zazwyczaj nie sprawia dużego problemu, a ewentualne czyszczenie kostki brukowej wykonuje się tylko raz w sezonie - wiosną. Jeżeli chesz aby bruk w Twoim ogrodzie był naprawdę zadbany, zobacz jak wygląda czyszczenie i konserwacja kostki brukowej.

Nawierzchnie z kostki brukowej są niezwykle odporne nawet na ekstremalne warunki zewnętrzne. Zima jest dla nich oczywiście najcięższym okresem. Poprawnie ułożonej nawierzchni nie wyrządzi jakichkolwiek szkód. Ale każdej na pewno przydadzą się "wiosenne porządki".

Najprawdopodobniej więc jedyną konserwacją, jakiej nasz podjazd czy ścieżki w ogrodzie będą wymagać z początkiem wiosny będzie dokładne zamiecenie. W zdecydowanej większości przypadków powinno to wystarczyć.

Zdecydowanie trudniejszym do usunięcia rodzajem uszkodzeń nawierzchni brukowanych, które mogą wystąpić po zimie są uszkodzenia chemiczne. Dotyczą one w najmniejszym stopniu elementów kamiennych, w zdecydowanie większym bruków betonowych i klinkierowych. Mogą wynikać chociażby z używania w okresie zimowym zwykłej soli do odśnieżania. Warto pamiętać, że rynku dostępne są preparaty przeznaczone do odśnieżania nawierzchni betonowych, nie powodujące uszkodzeń i trwałych odbarwień. Jeśli jednak tego typu uszkodzenia jednak się pojawiły, konieczne może okazać się czyszczenie kostki brukowej i usuwanie lub maskowanie odbarwień specjalnymi środkami chemicznymi. Za każdym razem jednak dobór środków czyszczących warto skonsultować ze specjalistą. Nie warto robić tego samemu, bo efekty takiego postępowania mogą okazać się znacznie gorsze (i trwalsze) niż zabrudzenia, które chcieliśmy wyczyścić.

Sprawdź naszą ofertę