Drewbet kostka brukowa.

Ochrona kostki brukowej zimą.

Kostka brukowa w zimie wymaga regularnego usuwania śniegu i lodu. Odśnieżanie kostki brukowej warto wykonywać regularnie, gdyż pozostawiony śnieg łatwo ulega zbryleniu i przymarza. Jeżeli decydujemy się zaś na odladzanie kostki brukowej, warto wiedzieć jak to robić aby nie uszkodzić bruku. Sypanie soli czy odkuwanie lodu nie jest tu wskazane.

Betonowa kostka brukowa to materiał wytrzymały i łatwy w utrzymaniu, jednak nawet on zimą nie jest w pełni odporny na działanie czynników zewnętrznych. Przestrzeganie zaleceń producenta nie tylko pomoże uchronić betonową nawierzchnię przed pojawieniem się uszkodzeń i mankamentów estetycznych, ale też zagwarantuje nam zimą bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się po ścieżkach wokół domu.

Przede wszystkim odśnieżanie kostki brukowej warto wykonywać regularnie i nie odkładać go na później. Świeży, puszysty śnieg łatwo usunąć. Bardzo często przygotowana przy wejściu brzozowa miotła wystarczy za wszystkie narzędzia. Śnieg pozostawiony na dłużej może natomiast łatwo ulec zbiciu i przymarzać. Każdy przemarsz domowników po świeżym puchu ubija śnieg, aż do powstania lodowej skorupy.

Sprawdź naszą ofertę